Koha e Përgatitjes: 7 Minuta
Përbërësit për 10-12 Petulla, 3-4 Persona

  • 1 filxhan miell orizi
  • 2 lugë sheqer
  • 2 lugë çaji pluhur për pjekje
  • 1/2 lugë çaji kripë
  • 1 vezë e rrahur lehtë
  • 1 filxhan qumësht orizi ose 1 filxhan qumësht soje
  • 2 lugë çaji vaj

Përzieni miell orizi, sheqer, pluhur pjekje dhe kripë në një tas. Rrihini me qumësht derisa përzierja të jetë e njëtrajtshme. Shtoni vezën e rrahur dhe vajin dhe trazojeni mirë.
Shtoni pak vaj në tigan dhe gatuajini me nxehtësi të mesme. Kujdes, kthejeni vetëm një herë!