Përbërësit: 

  • 150 ml supë perimesh
  • Rreth 3 lugë miell orizi
  • 1 lugë gjelle vaj ulliri
  • 1 lugë gjelle 
  • Pak djath parmiggiano

Përgatitja: Nxeheni supën, pastaj shtoni miell orizi dhe përziejeni mirë me një pirun për të hequr topthat. Shtoni vaj, djathë dhe përzieje në mënyrë të vazhdueshme, dhe ja ku u bë!